“FINLEX” LLC is entitled to help entities with the provision of accurate and possible solutions in the fields of Accounting and Law. We provide full range of financial and legal consulting services for any type of business.
Our company serves as a trusted ally in provision of its Clients with the loyalty of a business partner and makes sure that they get what they need to run their business with maximum efficiency and reliability. We base our work on the key areas of Accounting and Law and ensure expertise in accounting services and business legal consulting. Having a solid and loyal customer base in a market and due to years of experience, breadth of knowledge and hard work of our professionals.
Now about 50 highly qualified professionals of “FINLEX” are making solutions for companies in various fields of industry both in Armenia and abroad, as well as in public sector. During the years of its activity, the company has become a reliable partner for many companies and a safe-support for more than 100 start-ups.